Uncategorized

Arnold fyller tre

2020-04-27 09:35:45

arnold-fyller-tre

God morgon!!!!

Den här dagen kommer alltid vara så himla speciell för mig. Idag är det tre år sedan som livet blev komplett. Alla känslor kommer tillbaka, det känns inte som att jag någonsin kommer uppleva samma lycka som första gången Arnold låg i min famn. Några timmar av ren smärta, men kärleken som kom i belöning gör det värt allt flera gånger om.

Vår första (men inte sista selfie) hehe. 27 april klockan 03.05 kom han äntligen och det här är precis när solen hade gått upp igen. Det sjukaste av allt var att inatt vaknade han en gång och ropade på mig från sitt rum. Jag gick dit och stoppade om honom, la mig bredvid tills han somnade om igen. När jag gick tillbaka till sängen så kollade jag på klockan och så var hon 03.10. Kanske superfånigt, men det kändes såklart väldigt häftigt att han prickade den tiden just inatt och att han bara ville ha lite kärlek.

I morse gled han in med alla solglasögon och ville “plooooooova” lite. Han hade glömt att han fyllde år, vilket är väldigt ovanligt för att vara Arnold. Sen tog jag fram kastrullerna, kastrullocken och paketen och sjöng medan han väntade i sängen. Det var en underbar start på morgonen, hans glädje när han förstod att det var idag, var helt magisk.

Han öppnade första paketet och så sa han “mamma jag älskar dig”

Tror på riktigt att det här var den bästa morgonen någonsin. Nu är han på förskolan och jag ska hämta honom så tidigt som jag bara kan och då ska han få en stoooooooor present av Theo som jag tror kommer att slå allt i flera år framåt.

Hörs snart!

margauxd

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *